در حال حاضر با گسترش بازار کسب و کار اینترنتی ممکن نیست راجع به بازاریابی محتوا تا به حال نشنیده باشید. فکر می‌کنید بازاریابی محتوا به چه معنی است؟

تعریف استراتژی محتوا

وب سایت ویکی پدیا در این مورد تعریف ساده‌ای عنوان کرده است.{برنامه ریزی، توسعه و مدیریت محتوا چه به صورت نوشتاری و چه در رسانه‌های دیگر

برای درک بهتر از مفهوم استراتژی محتوا، مثالی را شرح می‌دهیم. فکر کنید که خانه‌ای می‌سازیم. فکر می‌کنید برای ساخت خانه ابتدا به چه چیزی نیاز داریم؟ طرح و نقشه. این طرح‌ها شامل تمامی جزئیات و ابعاد و زوایای خانه هستند و تمامی محل سیم کشی‌ها، نورگیری اتاق‌ها و پنجره‌ها را نشان می‌دهند.

 منظورمان این است که استراتژی محتوا دقیقاً کارایی مانند همین طرح و نقشه اولیه خانه را دارد و به ما نشان می‌دهد چگونه در زمینه تولید محتوا در تجارت آنلاین به موفقیت برسیم.

استراتژی محتوا شامل چه مواردی می‌شود؟

یک استراتژی محتوای خوب باید به همه سؤالات زیر جواب بدهد.

  •  چرا محتوای فعلی باید منتشر شود؟
  • کدام زمان برای انتشار این محتوا مناسبتر است؟
  •  چه کسانی مشتریان ما هستند؟
  •  پس از انتشار این محتوا منتظر چه واکنش‌هایی هستیم؟
  •  با انتشار این محتوا به کدام سمت می‌رویم؟

 این پرسشها موارد مهمی هستند که در تدوین استراتژی محتوا باید حتماً در نظر بگیرید.

نکته

 به این نکته توجه داشته باشید که استراتژی محتوای خود را در زمانی مشخص آپدیت کنید. می‌توانید استراتژی محتوای خود را در این مورد تغییر ندهید تا در وقت صرفه جویی کنید. اما این کار باعث می‌شود تجارت شما به خطر بیفتد. جهان پیرامون ما و همچنین علایق مخاطبان، همواره در حال تغییر است. پس بهتر است استراتژی محتوای خود را سالانه آپدیت کنید.

 تعریف بازاریابی محتوا

بازاریابی محتوا، در واقع ترکیبی است از تکنیک‌های محصول و بازاریابی سنتی. یعنی بازاریابی محتوا از طریق ارائه محتوای ارزشمند، راهکاری برای جذب مشتری و محصولات ارائه می‌دهد.


فرق اساسی استراتژی محتوا با بازاریابی محتوا

حال به نکته اصلی این مقاله می‌پردازیم یعنی فرق استراتژی محتوا و بازاریابی محتوا.

 بازاریابی محتوا جزعی از استراتژی محتوای کلی است. و تمرکز آن بیشتر بر روی خلق یک محتوای مناسب برای کاربران است.

شما وقتی می‌توانید در عرصه بازاریابی محتوا به موفقیت برسید که یک استراتژی محتوای قوی برای آن در نظر بگیرید. یعنی استراتژی محتوا مستقیماً با چگونگی استفاده و بهره از محتوا سروکار دارد. و طرح کلی استفاده از آن را به شما می‌گوید.

چطور است به مثال اول در مورد ساخت خانه برگردیم. همه می‌دانند که بدون ایجاد فونداسیون و پی ریزی نمی‌شود یک ساختمان ساخت. در همین راستا اگر بازاریابی محتوا را بدون برنامه ریزی و طرح استراتژی محتوای مناسب، استفاده کنید به نتیجه مطلوب و دلخواه خود نمی‌رسید. در واقع استفاده درست از استراتژی محتوا به شما در برندسازی و پیام رسانی محتوا در راستای اهداف شرکت کمک می‌کند.

فرق بازاریابی محتوا با تبلیغات

در مورد تفاوت بازاریابی محتوا و تبلیغات می‌توان به تو مورد کلی اشاره کرد.

 اولین مورد این است اگر شما محتوایی را در رسانه‌های تحت مالکیت خود مانند وبلاگ‌ها یا شبکه‌های اجتماعی، منتشر کنید، به آن بازاریابی محتوا میگویند؛ اما اگر همان محتوا را در رسانه‌های اری شده منتشر کنید، تبلیغ محسوب می‌شود.

دومین مورد این است که بازاریابی محتوا هیچ مزاحمتی برای مخاطب ایجاد نمی‌کند و بیشتر نوعی راهکار برای بازاریابی داخلی است تا بازاریابی خارجی. محتوایی است که نه تنها باعث آزار خواننده نمی‌شود بلکه به تمامی سؤالات شما پاسخ می‌دهد و سطح اطلاعات خواننده را بالا می‌برد.

هزینه تبلیغات در مقایسه با بازاریابی محتوا

 نکته در خور ذکر این است که تبلیغات، نسبت به بازاریابی محتوا بسیار ارزان‌تر هستند و بازاریابی محتوا زمان برتر و پر هزینه‌تر می‌باشند اما در طولانی مدت بازدهی بالایی دارد.

در گذشته تبلیغات بهترین راه برای جذب مخاطبین برای شرکت‌ها محسوب می‌شدند؛ اما امروزه با افزایش حجم تبلیغات آزار دهنده در رسانه‌های مختلف، شرکت‌ها به دنبال راه دیگری برای جذب مخاطب هستند یعنی استفاده از بازاریابی محتوا. حال این سؤال به میان می‌آید که چرا تبلیغات دیگر مانند سابق در مخاطبین اثرگذار نیستند؟ در خصوص پاسخ به این سؤال باید خود را جای کاربران بگذارید. آیا دوست دارید که تبلیغات بی ربط برایتان به نمایش در بیاید؟ و این تبلیغات به نوعی آزاردهنده محسوب می‌شوند. پس مسلماً انتظار بازخورد مثبتی از این تبلیغات نخواهیم داشت.

ممنون که تا انتهای این مطلب همراه ما بودید.


بازاریابی اینترنتی محتوا ,بازاریابی ,استراتژی ,محتوای ,تبلیغات ,مورد ,بازاریابی محتوا ,استراتژی محتوا ,استراتژی محتوای ,منتشر کنید، ,ساخت خانه منبع

مشخصات

آخرین ارسال ها

آخرین جستجو ها

تبلیغات متنی
tehranservic MyIcons ~ دانلود آیکون فیلم و سریال اجناس فوق العاده گل سنگ وبلاگ زهرا گلکار دی تی آموز www.motafareghe.rozblog.com https://gharchfarm.com nikolaswyv8 Situs